Haziran

Bu evde aerobik işi süper gidiyor. Kondisyonum çok arttı, terlemeler azaldı. Acaba ne yapsam ki?  Kondisyon aleti mi alsam eve? Önce Volkan’ı ikna etmem lazım ya da emrivaki yapacağım. 

Daha çok terlemem lazım, aerobik sonrası kaslarım çalışıyormuş gibi gelmiyor, artık süreleri çoğalttım ama olmuyor, yok yok ben gidip kondisyon aleti alacağım. Aklıma koydum. 

Ama hangisini alsam acaba? Yürüme imkanım her zaman var, dışarıda da yürürüm. Daha çok kas grubunu çalıştıran, daha çok terleten bir şey olması lazım. 

Buldum, eliptik bisiklet. Ben gidip alayım, sonra söylerim Volkan’a. Üç gün konuşur sonra kabul eder elbet. Nasıl olsa hep yapacağım, bu sefer görecek diğerlerinden farklı olduğunu. Ah şu yeni yaşıma 85 kilo  girebilecek miyim acaba? Allah’ım lütfen 19 Haziran’da 85 kilo olayım, amin! 

Eliptik bisikletim geldi, çıktım üstüne bir saat inmedim. Meğer benim kondisyon zirve yapmış. Gerçi Volkan epey bir konuştu, üç gün yaparsın sonra süs olarak kalır orada diye ama hayır göstereceğim, herkese göstereceğim, bu sefer farklı olacak! Çünkü ben inandım, siz inanmasanız da olur. O zafer buraya gelecek! Bu nedenle her eliptik sonrası pilates de yapmalıyım evde. Yeter ki hissedeyim kaslarımı, zafere ulaştığımda elimde beğeneceğim bir vücudum olmasını istiyorsam hiçbir yerimin sarkmasına izin vermemeliyim!

Of! 19 Haziran ve 87 kiloyum, yeni yaşıma 85 giremedim. Olsun nasılsa seneye 31. yaşıma 58 kilo gireceğim! İşte buna eminim. Bu nedenle bu sene pasta yok, maksat ağız tatlanmasıysa karpuza dikerim mumumu, en güzel dileklerimle üflerim, hiç olmadığım kadar mutlu.