Mayıs

Artık spor yapmadan duramıyorum!  Allah’ım ben senelerce spor yapmadan nasıl yaşamışım! Terlemek, terledikçe zafere adım adım yaklaştığını bilmek, Gizem’e her gidişte yağlarından kurtulduğunu görmek ne muazzam duygu bir obez için.  Artık gece yemek yeme bağımlısı değilim çünkü yerine spor bağımlılığı edindim! Hem de bu bana yağ yerine sağlık veriyor. Nefes alışverişlerim düzeldi. 50 beden başladığım bu yolda bir ay içinde 46 bedeni gördüm.

Artık yürüyüş bana yetmiyor daha çok terlemem lazım.  Şu internete bir bakayım, belki hoplayıp, zıplayacağım bir aerobik videosu bulurum da daha çok terlerim.

Yemekle problemim hiç kalmadı. Bu kadar iradeli olacağımı bilmezdim. yanımda yenilen sevdiğim şeyler ne kadar güzel koksa da  ben hepsini zamanında çok yedim. Yedim yedim de ne elde ettim? Artık yemeyeceğim, listem dışında bir şey yemeyeceğim! Onlar nasıl olsa hep olacak ben bir istediğim kiloya ineyim bir yetmişli rakamları göreyim, bir korumaya geçeyim de yakmak üzere ölçülü hepsinden yiyeceğim ki…

İnternette aerobik yapacağım videoyu buldum her gün 45 dakik muhakkak yapmam lazım. Nasıl yemek yiyor, duş alıyor, işe gidiyor, oğlumla oynuyorsam, spor da yapmam lazım, kalbimin bedenimin buna ihtiyacı var! Kendine söz ver Ece sakın ama sakın bırakma, göreyim seni kızım! Bu sefer inandım olacak!